• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İletişimde Bugün


Arzu Özel

Arzu - Eser Kişisel Gelişim ve Destek Merkezi


                       İletişimde Bugün

Anlaşmaya, düşünce ve duygu alışverişine, paylaşmaya, karşılıklı konuşmaya ayrı ayrı ya da birlikte davranmaya dayalı ilişki; diye tanımlayabileceğimiz iletişimin bugüne kadar pek çok tanımı yapılmıştır.

Bugün toplumda yaşanan birçok sorunun temelinde doğru iletişim kurmayı bilmediğimiz gerçeğinin yattığı yeni yeni anlaşılıyor. İnsanlar iletişimin önemini yeni yeni anlamaya başlıyor.

Aile içinde bebeklikten itibaren yaşadığımız bütün dönemlerde kurulan ilişkilerdeki iletişim yanlışlıklarının, sorunlu birçok insanın yetişmesine neden olduğunu, insanların bazılarının ciddi suçlar işleyerek toplumun her kesimine zarar verdiğini hepimiz biliyoruz.

Aile içi iletişimden, okullarda iş yaşamındaki iletişime kadar değişik alanlarda yaşanan birçok sorun altında iletişimsizlik, doğru iletişim kurallarını bilememek ve uygulamamak yatıyor.

Bugün artık insan psikolojisinin, sosyolojinin kuralları, gerçekleri iletişimde uygulanıyor. Beden dilinin önemi, bir iş yerinde satış yapan temsilcisinin ne yaparsa, hangi iletişim becerilerini uygularsa daha etkili olabileceğini, beden dilini nasıl kullanması gerektiğini, beden dili öğelerini(bedenimiz, eller, kollar, bacaklar, yüz hareketleri vb.-biz buna sözsüz iletişim de diyoruz) öğrenmeleri yolunda destek veriyoruz.

İletişim becerileri öğrenilen becerilerdir. Doğduğumuz andan itibaren yaşadığımız ortamlarda bunu doğru, eksik ya da yanlış öğreniyoruz. Oysa ki kendimizi bu konuda alacağımız eğitimlerle geliştirebileceğimizi, doğru iletişim becerilerini öğrenebileceğimizi, artık biliyoruz.

İletişim kuramayan insanın mutlu olamayacağını, başarıyı yakalayamayacağını biliyoruz. Etkili, başarılı ve mutlu bir yaşam için herkesin iletişim çalışmalarına katılmasını öneriyorum.
Hepinize başarılı ve mutlu günler.


Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar26.983127.0912
Euro28.737028.8522
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı