• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir

Yüreğinizin Götürdüğü Yerde

Eda UĞURLU
edaugurlu@gmail.com
  
Yüreğinizin Götürdüğü Yerde

Kırları uçsuz bucaksız renk armonisiyle örülü, sarılı, kırmızılı, yeşilli ve morlu kırçiçeklerinin yeşil bir halı üzerindeki dağılımlarını seversiniz değil mi?
 Gözlerinizin parladığını ve candan bır "evet " dediğinizi duyar gibiyim. Peki yağmur yüklü bulutların arasından sıyrılarak ortaya çıkan ve yaşamın tüm renklerini kendinde barındıran gökkuşağı da aynı derecede mutlu eder mi sizi? Acaba, yaşamınızı ve yüreğinizi gökkuşağının hangi rengiyle boyama isterdiniz?...Öyle ya yaşam, kısa bir zaman dilimi ıçerisinde yaptığımız herşey ise, gökkuşağının en güzel, en canlı ve en mükemmel renkleriyle boyamak gerekmez mi onu?  "Yaşam, upuzun bir çizgi ve sonrasında küçücük bir noktacıktan oluşur. Upuzun çizgi acıları, küçücük nokta ise mutluluğu ifade eder ." diyor Ahmet Altan "Geceyarısı Şarkıları isimli eserinde. Biz küçük mutlulukların , vazgeçilmez sevdaların , bitip tükenmek bilmez umutların insanıyız belki ama hayat, çizgierini çoğu zaman fazlalaştırsa da, biz küçücük noktacıklara ulaşabilmenin azminde olacağız..Biliyoruzki, güneşli güzel günlere ancak, yüreğimizdeki karanlığı yok edip aydınlatarak varacağız... Hangi zorluğu yenmemiş insanoğlu,Hele taşıyorsa içinde bu insanca sevgiyi,Güzel günler, zorlu duraklardan geçer sevdiğim,

Damla damla birikiyor insan,

Damla damla sevgili....Ne güzel ifade etmiş Yılmaz Güney. Güzel günler gerçekten de zorlu duraklardan geçer, zorlu duraklarda kişi, güzel günleri bekler.Ne diyor Hasan Hüseyin bir şiirinde;Tohumu, toprağı. denizi sev,İnsanı hepsinden önce.Bulutu,makinayı, kitabı sev,İnsanı hepsinden önce. Kuruyan dalın, sönen yıldızın,

Sakat hayvanın duy kederini,

Hepsinden önce insanın.          Sevindirsin seni cümlesi nimetlerin,Sevindirsin seni karanlık ve aydınlık,Sevindirsin seni dört mevsim,Ama hepsinden önce,İnsan sevindirsin seni... Hani içimizde bir yerlerde yemseşil duygular filizlenir, hani şarkı söylemek, sevincinizi haykırmak istesiniz ya, işte bu mutluluktur. "Nerede, nasıl bulurum" demeyin.Onu bulmak çok kolaydır.Bazen bir demet kırçiçeğinin kokusunda. bazense bir sevgi sözcüğünün harflerinde gizlidir. Mutluluk! Dünyanın tüm sorunlarından sıyrılmış koşan bir çocuk.Haydi! Siz dekoşun onunla.Şimdi ,  şu anda ve yaşamın her safhasında..
 Mutluluk; kimbilir belki bir annenin sıcaklığında, belki de umutlarımızın arasında bir yerlerde sıkışıp kalmıştır. İşte alsım kalemi elime ve sevgi,  barış, mutluluk ve insanca yaşamak adına her ne varsa yüreğimde, inanın tüm samimiyetimle paylaştım sizinle. Ne umut düştür, ne de yarın dün. Umudumu size ve tüm insanlığa bağlayarak avuçladım yarınları. Umudum bir ateş misali, yaksın sizin de yüreğinizi.

 Bir kuş yaptım umudu, her daim tüm yüreklere konsun diye.Aman ürkütmeyin  olur mu?


Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı