• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Çocuklar ve Bizler

Menderes YILDIRIM

  
Çocuklar ve Bizler
Yolda yürürken insanların yüzlerine baktınız mı hiç ? Mutsuzluk, umutsuzluk, sevgisizlik… Kısacası olumsuz anlamda her şeyi görebilirsiniz. Ve çocuklar bundan en fazla etkilenen, bunu en fazla duyumsayan, en fazla yaşayan.

Ve onları anlayamayan, anlamaya çalışmayan biz büyükler. (Düşünür; “filozof olan iki toplum var birisi bizler, diğeri çocuklar” der.)

Sayın yönetici koltuklarında oturanlar!

Bu çocukları ve toplumu mutlandıracak, onlara sorunsuz ve beklentilerine cevap bulabildikleri ortamı yaratacak farkında değilsiniz ama,  başta sizlersiniz. Bu sizin göreviniz!

Bu toplumun en azından yaşadıkları ortamların sorunlarına eğilmek, çözümler üretmek sizlerin sorumluluğunda (Ankaradakilerin koltukları daha yumuşak onun için onlara söylemiyorum) Ama! yerel yönetim olarak Sevgili Karşıyaka’mıza! içerisinde yaşayanlara en azından bunu borçlusunuz. Ve Çarşımız Türkiye’nin sayılı yerlerinden biri hem de her anlamda insan psikolojisini en fazla etkileyen şeylerden biri yaşadığı çevrenin sosyal, ekonomik ve kültürel yapısı olduğunu düşünürsek bu toplumdaki mutsuzluğun ve umutsuzluğun kaynağının büyük nedenlerinden birisinin yerel yönetimin ve sivil toplum örgütlerinin bencilliğinin olduğu yadsınamaz.

Güzelim Karşıyaka’m, Çarşım; ailelerin gönül rahatlığı ile stres atmaya, alış veriş yapmaya geldiği, her tarafında cıvıl cıvıl şen, mutlu çocuk seslerinin çınladığı iş yerlerinden müziklerin yankılandığı,  esnafın halkın derdini dinleyip çözümler arayacağı, o halkın seçtiği Belediye Başkanı başta. Esnaf kuruluşları, meşhur KASİAD !!! yöneticilerinin, tüm sivil kuruluş yöneticilerinin koltuklarından kalkıp halkın arasına karışabilip! Yüzlerini güldüreceği ve eskisi gibi! Cıvıl cıvıl, mutlu, umutlu, gerçekten çağdaş bir Karşıyaka’yı yaratabilmeleri dileğiyle…         


Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar26.983127.0912
Euro28.737028.8522
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı