• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Kruvaziyer Turizmi

Koray ENGİN (Diş Hekimi)  
korayengin66@hotmail.com     

 
Kruvaziyer Turizmi İzmir'in Cansuyudur
Dünyada en prestijli ve yüksek gelirli turizm dalı olarak nitelendirilen Kruvaziyer Turizminden İzmir’inde pay alabilmesi için yapılan çalışmalar 2003 yılında başlamıştır.
Kruvaziyer ile gelen turistlerin ilk defa 2004 yılında ayakbastı parasını İzmir Ticaret Odası karşılamıştı. Gelen turist sayısı 3000’ler düzeyindeydi. Ayakbastı parası ödemeyen turistlerin, yapılan tanıtımlarla İzmir’e olan ilgisi artmaya başlayarak
2009 yılında gelen gemi sayısı 125’ e, turist sayısı da 320.000 seviyesine yükselmişti. 2009 yılı içersinde Kruvaziyer Turizminin İzmir ve özellikle Karşıyaka için önemini kavrayan KASİAD ( Karşıyaka Sanayici ve İşadamları Derneği ) 20 Ekim 2009 günü sezonun son kruvaziyer turist grubunu Karşıyaka çarşısında ağırlamıştı. Karşıyaka Kaymakamımız Sayın M.Emin Avcı, Karşıyaka Emniyet Müdürümüz Sayın Gürsel Yıldız, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği )Başkanı  Sayın Rıza Gencay, MSC Kruvaziyer Genel Direktörü Sayın Ali İrfan Kaynak katılımıyla Karşıyaka Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’da folklor oyunları ile çarşımızı renklendirmiştir. Bu başarılı etkinlik sonrasında 2010 yılında da turistlerin Karşıyaka Çarşısında ziyaret ve alışveriş yapmalarına devam edileceğini Kruvaziyer Yetkilisi KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Avcı’ya yazılı olarak bildirmiştir.
Sevgilili İzmirliler, Canım Karşıyakalılar;Günümüz  ekonomik koşullarında ve İzmir’de üretimin azaldığı bugünlerde turizmin getireceği ekonomik katkıları üst  düzeylere çıkarma mecburiyetimiz tartışılmaz bir gerçektir. Hedefimiz, 2009 yılında Kruvaziyerle gelen turist sayısını 300.000’lerden Milyonlara çıkarmak olmalıdır.Kruvaziyer Turizminin İzmir’de yaygınlaşması, ekonomik getirilerinin artması konusunda katkı sağlayacak tüm İzmir Severleri göreve çağırıyor ve  taşın altına hep beraber elimizi sokalım diyorum. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Başkanımız Ekrem Demirtaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Atilla Sertel ve Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve Güzel İzmir’imiz için devam devam devam diyorum.
Unutmayalım başka İzmir yoktur…  Her şey İzmir ve İzmirliler için !
Saygı ve sevgilerimle    
Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı