• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Kardeş Şehirler

Karşıyaka’nın daha önce KKTC Girne , Bosna-Hersek’in Zenica ve Kosova’da Prizren kentleri ile kardeş şehir protokolü imzalamıştı. Belediye Başkanı Cevat Durak döneminde ise Gürcistan’ın Kutaisi ve Makedonya’nın Veles kentleri ile geçtiğimiz günlerde Kardeş Şehir protokolü imza altına alındı. Yunanistan’ın Kavala kenti ile Kardeş Şehir olma kararı meclislerde alındı, ancak yasal işlemleri halen devam ediyor. Slovenya’nın Piran kenti ile de kardeş şehir olma girişimleri başlatıldı. Piran Belediye Meclisi aldığı kararı Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a iletti.

      Kardeş şehirlerden Girne’de Karşıyaka adıyla park hizmete açılırken, Karşıyaka’da da Girne Parkı açıldı. Diğer kardeş şehirlerle de benzeri görüşmeler yapılarak kent merkezlerinde kalıcı olacak şekilde farklı yerlere isimler verilmesi kararları alındı.

      Kültürel, sportif, sosyal projeler hazırlanarak kentler arası ilişkiler arttırılırken, halkların birbirlerini tanımaları için çaba harcanacak. Ayrıca iş dünyasına da yönelik karşılıklı girişimlerde bulunularak iş adamlarının yatırım yapmaları özendirilecek. Kardeş kentler ile ortak ekonomik projeler de hazırlanıp farklı fon kaynaklarından destekler sağlanmaya gayret edilecek.

ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı