• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir

Halk DalkavukluluğuSaygın SEKİZKARDEŞ
sayginsekizkardes@hotmail.com
Halk Dalkavukluğu


Halk dalkavukluğu nedir? Halk dalkavukluğu şudur;Seçimler yaklaşırken oy almak için ülkenin geleceğini mahvetmektir. Canlı örnek olarak İstanbul  gelir. Bu cennet köşesi şehir imar izni olmayan gecekondu, otel, gökdelen ve bir çok saçma sapan yapıya izin verilmesiyle güzelliklerini   yitirmektedir. Kaçak yapılara izin verilmesi, oy avcılığı ve rant amacıyla yıllarca yapılmıştır. Halk dalkavukluğu aynı zamanda azınlıkların milli benliklerini sömürmektir.
Oy avcılığı için buna da izin verilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında tüm vatandaşlar eşittir. Halkın bir bölümüne  ayrıcalıklar verilmesi haksızlıklara ve ayrışmalara sebep olur
 Oy kullanmak bir sorumluluktur.
 Oy kullanmayan veya oyunu yanlış partiye atan kişi o partinin icraatlarından sorumludur. Örnek ; İktidar partisinin yanlış tutumlarından
İktidar partisi kadar o partiye oy atanlarda sorumludur. Bu muhalefet için de geçerlidir. Oy kullanırken insanlar kendi durumlarından daha çok ülkenin durumuna dikkat etmelidir. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz ve gemi battığı zaman ; kimin kamerasının daha fazla ışık aldığı yada kimin kamerasının daha konforlu olduğu önemli değildir. Batan gemileri görüyoruz. Bu duruma düşmemek için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Fransız Cumhurbaşkanı'nın Türkiye ziyareti sırasında söyledikleri dikkat çekicidir. Ülkemizi net bir şekilde Avrupa’ya ait görmediğini dile getirmiştir.Türkiye her ne kadar görüşleri açık açık dile getiren Avrupalı liderler alışkın değilse de; ülkemizin Avrupada ki yarattığı izlenim budur. ABD, yandaş medyalarla dolu ABD, bir tek ölü Iraklının fotoğrafını halkına göstermeyen ABD bile bugün Türkiye’deki gazetecilerin tutuklanmasına açık ve net bir biçimde tepki göstermiştir.
Türkiye’nin yurtdışındaki imajı zedelenmektedir. Hukuk alanında ciddi sorunlar yaşanmakta ve bu konuda güven eksiklikleri oluşmaktadır.
Oy verirken bunlar göz önünde
tutulmalıdır 

Oy kullanmak sorumluluktur.

Halk dalkavukluğu yapmadan kampanya yapmakta sorumluluktur.
 

 

   


Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı