• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Hadi Bakalım Kolay Gelsin


Nuray ÇELİKÖRS
n.celikors@hotmail.com

HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN!


 Malum seçim sürecine girdik. Bundan sonra "Kime oy vereceksin?" sorusunu hem sorup hem cevaplamak zorunda kalacağız. Bu ilk yazıda partiler ne diyor ? liderler ne yapıyor ? bir bakalım    

Herkes İçin CHP
CHP ile başlamamın nedeni, ciddi bir PR kampanyası yürütmeleri ve reklam kampanyalarıyla seçime hazırlanmaları.
   
Bu günlerde TV’de sürekli olarak Sayın KIlıçdaroğlu’nu görüyoruz. Herkesi CHP çatısı altında birleştirmek istedikleri vurgulanıyor reklam filmlerinde.  Bana kalırsa, bir şey eksik bu reklamlarda. Sanki samimi değil. Kasket ve güvercin; bir de kırmızı balıkçı yaka kazak…   Acaba şu mesajı mı vermeye çalışıyorlar: ‘ey CHP tabanı, ne kadar değişirsek değişelim, biz sizin bildiğiniz CHP’yiz. Sakın bir yerlere kaymayın!’
Herkes için CHP sloganıyla yola çıkan partinin en büyük projelerinden biri 2b barış projesi. Benim gibi,  ‘Efendim orman arazisiyle barışın ne alakası var’ diye düşünüyorsanız, Kılıçdaroğlu konuşmasında açıkladı.  Neden barış projesi denildiğini evet anladık. Ancak, vakti zamanında AKP bu projeyi gündeme getirdiğinde neden karşı çıktıklarını ve şimdi nasıl olup da bunu seçim projesi olarak sunduklarını anlamadık. CHP Başkanvekili Ali Hamza Çebi farkı anlattı. Daha doğrusu bizimkiyle diğerleri arasında 6 fark var dedi. Peki, bu altı fark ne? Bilen varsa, beni de aydınlatsın.
Kılıçdaroğlu ilk defa rock müziği konserine gitti. ODTÜ’de düzenlenen konser, Kılıçdaroğlu’nun, gençlere ‘aynı dili konuşuyoruz’ mesajını vermesi için biçilmiş kaftandı.
Hedef 2023!..
 İleri Demokrasi, Büyük Ekonomi, Güçlü Toplum, Yaşanabilir çevre marka şehirler,  Lider Ülke
Bu maddeler AKP’nin 2023 vizyonunun başlıklarından…

Belirli bir plan ve sistem ortaya konulması güzel. 2023’e kadar söyledikleri her şeyi yapabilirler mi bilinmez. Ama ortaya konulmuş bir vizyon var ve diğerleri gibi yoksul propagandası yapmıyor. Peki eksik yok mu? Şu seçim barajıyla ilgili bir şey deselerdi, ileri demokrasi daha mı ileri olurdu acaba?

Bunun yanında günlerdir hepimizin konuştuğu bir çılgın proje var. Herkes farklı bir şey söylüyor. Bakalım çılgın proje bizi de çıldırtacak mı?
YGS şifre iddiaları AKP’yi etkiledi.  Yapılan ilk açıklamalarda, ‘biz ÖSYM’ye inanıyoruz’ denilmesi, doğal olarak herkesi çileden çıkardı. Yanlış yönetilen bu süreç, AKP’ye oy kaybettirebilir…
İzmir’den Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay’ın aday gösterilmesi zekice. Ancak İzmirliler CHP’den vazgeçer mi?  12 Haziranda göreceğiz.
Vee MHP
MHP’nin acilen AKP’yi arayıp teşekkür etmesi gerek. Neden mİ?  Merhum Türkeş’in oğlu, Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ, AKP’den aday gösterilmeseydi, MHP’nin adını pek duyamayacaktık. Sahi MHP neden ekranlarda yok?  Onlar başka bir seçime mi hazırlanıyorlar yoksa?     Ya da, ne kadar oy alacağımız belli. Buna da şükür. Kendimizi yormayalım diye mi düşünüyorlar? 
Kendileri her ne kadar ‘ses ver Türkiye’ deseler de,  kendi sesleri de pek çıkmıyor.  Efendim derdim haksız yere eleştirmek değil. Kendileri hakkında pek bir haber göremeyince, Sayın Bahçeli’nin sitesine girdim.  Oturup kendilerinin 100 sözünü okudum.  Aile sigortası, Hilal Kart, mayınlı arazilerin tarım arazisine dönüştürülmesi gibi maddeler göze çarpanlar.  Sayın Bahçeli yaptığı basın açıklamasında, ‘Türkiye sahipsiz ve çaresiz değildir; çare Milliyetçi Harekettir’ diyor.
Ne diyelim, umarım kendimize başka bir çare buluruz.

YSK!..
Malumunuz YSK 12 milletvekili adayının, adaylıklarını veto etti.   Neyse ki hepimizi üzen ve bu kadar da olmaz dedirten olay aşılmaya başlandı. Sebahat Tunceli’n adaylığına engel olan ceza 6 aya indirilip, ertelendi.  Gülten Kışanak da ‘memnu hakların iade edildiği’ belgesini aldı.  YSK ise vetoyu kaldırdı

 

   


Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar26.983127.0912
Euro28.737028.8522
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı