• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Geç Kalmadan


Elif AYDEDE
elifaydede@hotmail.com
 

           Geç Kalmadan
Tüm dostlarımızın bildiği gibi uzun süren beraberliğimizi 3 Nisan’da evlilikle taçlandırdık…
Fakat arkadaşlarımızı davet ederken mutluluğu ve üzüntüyü bir arada yaşadık…

Davetlerimizden birinde aldığımız bir elektronik posta bu dünyanın gelip geçici olduğunu, insanların sevdiklerine zaman kaybetmeden

sevgilerini göstermesi gerektiğini en iyi şekilde ve tüm çıplaklığıyla anlatıyordu.

Bu ileti İstanbul Sun Ajans’ın Müşteri İlişkileri Direktörü Hatice Kumalar’dan gelmişti…
Kendisinden izin alarak bu iletiyi Karşıyakalım’ın okurlarıyla da paylaşmak istedik…
Bu satırları okurken dünyanın gelip geçici olduğunu unutmayın ve son satırı okuduğunuzda  sevdiklerinizi arayarak onları ne kadar sevdiğinizi söyleyin…
Belki onları sevdiğinizi söylemek için bir daha fırsatınız olmaya bilir.

HATİCE KUMALAR’IN İLETİSİ

Sevgili Dostlar,

Normalde evlilik haberleri beni çok mutlu ederdi . Birbirini seven iki insanın aynı yolda yürümek istemesi ve bir arada olması kadar güzel ne olabilir diye düşünürdüm. Ancak 2 ay önce 8 yıllık sevgilim, 2 yıllık nişanlımı nikah günü almamızdan bir hafta sonra kaybettim.  Hayatımın Aşkı uykusunda melek oldu. Bir anda bütün dünya başıma yıkıldı sanki. Renklerim, yaşamımın ifadesi artık bu dünyada yoktu.

Ateş düştüğü yeri yakıyor elbette, kelimelerin çok aciz kaldığı, insanın kendine yetemediği, dayanamıyorum diye diye yaşamak zorunda olduğu tarifsiz bir acı bu..

Şimdi bu daveti göçünce gözlerim doldu. Gelinliğimizi seçmiş , nikah günümüzü almış hatta evimizi bile hazırlamışken bir saniye sonrasının bile garantisi olmayan hayat, bana en büyük sınavı yaşattı.

30 yaşıma girdim. Ancak gelin görün ki ruhuma bir 30 daha eklendi. Meğer ne boşmuş her şey, insan geride bir tek İYİLİKLERİYLE ANILMAYI bırakıyormuş.  İYİ ŞEYLER yaptıysanız dua edenler sizi iyi hatırlayan ve sizden ilham alan insanlar kalıyor geride.

Şimdi 2 ay öncesine bakıyorum da bende buradan tüm dostlarıma davetiye gönderecektim. Mutluluğumu herkesle paylaşacaktım ancak olmadı. Allah kısmet etmedi Kaderin önüne geçmek ne mümkün. Şimdi yaşadıklarıma dayanabiliyor muyum ? elbette hayır, ancak elden bir şey gelmiyor ve bu çok acı.

Dualarım ve inancımla bu dünyanın yalan oluşuna sığınarak yangın yeri kalbimi hafifletmeye çalışıyorum. Biliyorum ki bundan sonra ne güneş  güneş ne de çiçek çiçek ne de deniz  deniz olacak.  Güzele dair her şey anlamını, renklerini ve ilhamını yitirdi.

Bir iletişimci olarak herkese çok güzel tavsiyeler veren, dinleyen anlayan ben, kendime yetemiyorum... Ölüm kelimesini sevmiyorum hatta nefret ediyorum ancak işte bu durum yani ebediyete gidiş hayattaki en büyük DERS miş meğer.

Şuanda keşkelerle ahlarla vahlarla yanıyor yüreğim zamanda kaybolmuş bir siluetim sanki. Keşke kaybetmeden sevdiğimin değerini daha çok bilseydim. O kadar çok keşke var ki içimde....

Sevgili dostlarım,

lütfen sevdiklerinizin, sizi sevenlerin değerini bilin üç günlük dünyada hırslar, küslükler ve daha birçok şey o kadar boş ki, yaşarken hayatın koşuşturmacasında bunu anlamak ya da hissetmek mümkün olmuyor.  Ancak, yüreği yanan ve daima da böyle kalacak bir arkadaşınız olarak sahip olduklarınızın değerini onlar yanınızdayken bilin diyebiliyorum.

İyiliğinizi sunmaktan, güzellikleri  söylemekten çekinmeyin. Kusurları örtücü ve iyileştirici olun...

Bu arada istemeden canınızı sıktıysam da lütfen kusura bakmayın.  HERKES SEVDİKLERİNİN VE SAHİP OLDUKLARININ DEĞERİ ONLAR HAYATTAYKEN BİLSİN

Bu arada evlenecek çiftimize mutluluklar diliyorum. Sağlık ve huzurunuz hiç eksik olmasın

 

Yazarın Notu :    Sevgili Arkadaşımız Hatice’ye başsağlığı dileklerimizi daha önce iletmiştik buradan da hem  Hatice’ye hem de Mehmet Çolak’ın sevenlerine baş sağlığı diler, Rahmetlinin de mekanının cennet olmasını Allah’tan  temenni ederiz

   


Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı