• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Anyasa Değişikliği


Av. Can YALVAÇER 

HUKUKÇU GÖZÜ İLE
 
 Anayasa Değişikliği

Yeni anayasa değişikliği paketi, siyasi iktidarın bir çeşit İslam faşizmini gerçekleştirme yöntemi olarak kotarılıp sunulmuştur.

Öncelikle bu amaca karşı çıkıp direnecek bütün kurum ve kuruluşlar yıpratma, etkisizleştirme ve tümü ile ortadan kaldırma önlemleriyle sindirilmeye çalışılmaktadır.

Asıl amacın rejim değişikliği olduğu şüphesi, başbakanın devlet başkanlığı rejimi kendisi için gündeme getirmeye başlaması ile biraz daha ortaya çıkmıştır.

Yeni anayasa, başta yargı bağımsızlığı ve güvencesi olmak üzere demokratik parlementer sistemi tehdit etmekte, hiçbir hukuksal denetimin olmadığı başkanlık sisteminin amaçlandığı parti devleti yaratılmak istenmektedir.

İktidarın işsizlik, yolsuzluk, gelir dağılımı bozukluğu gibi halkın sorunları ile ilgili bir derdi yoktur. İktidarları döneminde gerçekleştirdikleri yandaş yağması ve hukuksuzlukların hesabının sorulacağı korkusu, yargıya karşı önlem almalarını gerektirmiştir. Ayrıca, öteden beri kavgalı oldukları Atatürkçü Çağdaş Cumhuriyet’in temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devletinden artık öç ve rövanş almak zamanının geldiğinin düşüncesi azgınlığına kapılmışlardır.

Ancak bunu bağımsız yargı denetimi altında beceremedikleri ve beceremeyeceklerini bildiklerinden mevcut anayasal rejimin iktidarlarının keyfi ve hukuksuz eylem ve işlemlerini denetleme mekanizmalarını yapacakları bir anayasa değişikliği ile yok etmeye çalışmaktadırlar.

Bu süreçte, Amerika Birleşik devletleri’nde konuşlu, Fettullah Gülen’in getirilip Çankaya’nın yeni Gülü olarak oturtulmayacağını kim garanti edebilir?

Demokrasiyi, gitmek istedikleri hedefe götürecek ve hedefe ulaştıklarında inecekleri bir tren olarak gören Tayyip mi, yoksa “Adliyenin, mülkiyenin can damarında dolaşın, kuvveti elimize alacağımız ana kadar…” diyen Fettullah Gülen mi?

Yoksa onlara kol kanat geren, kendileri laik olup bizim laikliğimizi ılımlı İslam’a dönüştürmemizi tavsiye eden Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği ülkeleri mi?

Şüphesiz hepsi, Humeyni’nin Tarhan’a Paris’ten gönderilmesinde olduğu gibi Feto’nun da Türkiye’ye gönderilmesi televizyonlarda birinci haber olarak verilecektir.

Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanlara bir kez daha hatırlatılır….


Yorumlar - Yorum Yaz
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.800728.9161
Euro31.493331.6195
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı