• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Hakkımızda

BİZ KİMİZ    KATILDIĞIMIZ EĞİTİMLER    HİZMETLERİMİZ     ÖRNEK İÇERİKLER    İLETİŞİM Ada İçerik Hizmetleri Logosu


DİJİTAL İÇERİK SADECE KRAL DEĞİLDİR

İnternet sitesi oluşturmaya karar verdiğinizde, projenizde uyguladığınız her şey dijital içerik olarak karşınıza çıkıyor. Milyarlarca internet sitesi arasında farkedilmenizin tek yolu da içeriklerinizin ıvır zıvır olmaması, özgün içerikler olması ve sitenizin ziyaretçilerinin aradığı içerikleri bulabilmesi. Yani kullanıcı dostu içerikler olması. Bu da kaliteli içerikler anlamına geliyor. İçerikleri oluştururken anahtar kelime kullanımı ve SEO uyumu da önemli kıstaslar arasında bulunuyor.

İnternet projelerinin içeriklerinin önemini vurgulamak için Bill Gates 1996’da “İçerik Kraldır” anlamına gelen “Content is King!” ifadesini kullandı. Bu ifade günümüzde önemini artırarak korumaya devam ediyor. Öyle ki Ada İçerik Hizmetleri tarafından “İçerik Sadece Kral Değildir” sloganı dijital içeriğin önemini daha da vurguluyor.

İÇERİK HER ŞEYDİR

Satrançta rakibin sahasına giren piyonun istediği taşa dönüşmesi gibi internet dünyasında da önemsiz gibi gözüken bir içerik, siteyi arama motorlarında yukarı çıkarabiliyor. Kralların bile yetkilerinin sınırı oluyor.  Halkın karşısında olan krallar halk ayaklanmalarıyla yerlerinden olabiliyor. Fakat halkının refahını düşünen ve yeri geldiği zaman baba yeri geldiği zaman öğretmen yeri geldiği zaman da halkını kurtarmak için doktor olan krallar hiç bir zaman unutulmuyor. Bu örnekte olduğu gibi içerikleri kullanıcı dostu olarak hazırlanan internet siteleri kimi zaman bir doktor kimi zaman hakim kimi zaman güvenlik uzmanı kimi zaman sitede bulunan kişinin satın almak istediği ürünü ucuz ve kaliteli fiyata satan bir pazarlamacı kimi zaman bir öğretmen kimi zaman da eğlence uzmanı kimi zaman da bir doktor olduğu için site ziyaretçisine aradığı her konuda bilgi veren bilge gibi oluyor. Yani içerik sadece kral değil. İçerik kullanıcı dostu özelliği ve yaratıcı kimliği bulunan her şeydir Bu yüzden SEO uyumlu ve kaliteli hazırlanan içerikler de sitelerin değerini yükseltiyor.

SEO UYUMLU İÇERİK

SEO, arama motoru optimizasyonuna deniliyor. Başta Google olmak üzere arama motorlarındaki botlar düzenli olarak içerikleri kontrol ediyor ve kurallara uyan içerikleri kaliteli içerik olarak puanlayarak yukarı çıkarıyor. SEO uyumlu içerik hazırlamak için SEO Uzmanlığıİçerik Uzmanlığı bilgisinin yanı sıra anahtar kelime hakkında da bilgi sahibi olmak gerekiyor.

KULLANICI DOSTU İÇERİK

İnternet projelerinin kaliteli olabilmesinin diğer şartı da içeriklerin kullanıcı dostu içerik olarak hazırlanması. Kullanıcı dostu içerik ile anlatılmak istenen, bir kişi siteyi ziyaret ettiğinde aradığı bilgiyi kolayca bulabilmesi ve bulduğu bilgi kullanıcıyı kandırmaya yönelik olmaması. Kedisine mama arayan biri kendisini kanser hastalıklarının içeriklerinden oluşan bir sitede bulmamalı. Zaten Google, güncellediği algoritmaları sayesinde içeriklerin konusunun uzmanı içerik yazarları tarafından hazırlanması gerekiyor.

ÖZGÜN İÇERİK HATASIZ İMLA KURALLARI

Hazırlayacağınız içerik kullanıcılar için çok önemli bilgiler içeriyor olabilir. Fakat içerikte özgünlük yoksa imla kurallarında hatalar varsa hem Google tarafından kopya içerik sayılıyor hem de kullanıcılar imla kurallarındaki hatalar nedeniyle siteden çıkıyor. Bu da önemli bilgilerin heba olması anlamına geliyor.

ADA İÇERİK HİZMETLERİ

İnternet projenize kaliteli içerikleri eklemek için aşağıdaki alanlarda uzman kişiler size yardım ediyor. 

 

  •  İçerik Danışmanı 
  •  İçerik Uzmanı
  •  SEO Uzmanı
  •  Sosyal Medya Uzmanı
  •  İçerik Yazarı

 

Bu yardımı kimden alacaksınız? Burada devreye Ada İçerik Hizmetleri giriyor.

Gazeteci olmanın deneyimini yeni nesil iş modeli olan İçerik Uzmanlığı ile birleştiren Ada İçerik Hizmetleri web projenizde ihtiyacınız olan hizmetleri ile sizin yanınızda.

Bizi daha yakından tanımak ve detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edin.

Hazırladığımız içerik örneklerine Ada İçerik Hizmetleri tarafından oluşturulan web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Aldığımız eğitimlere ve başarı sertifikalarımıza web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

NOT Ada İçerik Hizmetleri sitesi kardeş kuruluş olan Karşıyakalım Gazetesi’nin arşiv haberlerini barındırmaktadır.
Haber Arşivleri için buradan devam edebilirsiniz


 Bize e-mail göndermek için buraya tıklayın 
 Ada İçerik Hizmetleri LogosuULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.800728.9161
Euro31.493331.6195
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı